Forum O wszystkim! Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Psota

Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 684

PostWysłany: Czw 16:56, 30 Lis 2006 Powrót do góry

W najciekawszym spotkaniu 8. kolejki ekstraklasy koszykarzy Prokom Trefl Sopot po wyrównanym i stojącym na dobrym poziomie meczu pokonał w Starogardzie Gd. Polpharmę 90:88.
Image
Do wygranej poprowadził mistrza Polski doświadczony Adam Wójcik, który zdobył w czwartej, decydującej kwarcie 15 punktów, a w całym meczu 21.

Zacięte mecze z Prokomem są już tradycją w Starogardzie Gd. Przed rokiem koszykarze Polpharmy postawili mistrzom Polski poprzeczkę równie wysoko, a Prokom wygrał dopiero po dogrywce, po rzucie za trzy punkty Tomasa Pacesasa. Tym razem gospodarze, którzy znakomicie zagrali w trzeciej kwarcie niwelując przewagę sopocian i uzyskując kilkupunktowe prowadzenie, i tym razem byli blisko doprowadzenia do dogrywki.

Fantastycznie w trzeciej kwarcie, wygranej przez Polpharmę 29:18, spisali się młody Polak Iwo Kitzinger i skuteczny Amerykanin Jason Crowe. Po 30 minutach Polpharma wygrywała 66:64. W połowie tej kwarty gospodarze prowadzili 79:72, ale Wójcik, w duecie z rozgrywającym Rashidem Atkinsem (17 pkt i 8 asyst), praktycznie we dwójkę odrobili straty i Prokom wygrywał 80:79. W emocjonującej końcówce gospodarzom zabrakło jednak dwukrotnie zimnej krwi.

"Od kiedy pamiętam w Starogardzie gra się nam zawsze bardzo ciężko. Po przerwie popełniliśmy zbyt dużo głupich strat, rywale grali skutecznie w kontrataku, ale w końcówce znowu byliśmy lepsi. Graliśmy konsekwentnie pod kosz, wykorzystując przewagę wzrostu. Proszę mnie nie pytać dlaczego zabrakło takich akcji wcześniej, to nie jest do mnie pytanie. Ja cieszę się ze zwycięstwa i z tego, że każdy w zespole grał z ogromnym zaangażowaniem" - powiedział PAP Adam Wójcik.

Nie mniej ciekawie było w innych miastach. Niespodzianką w Słupsku sprawili podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka pokonując Czarnych 78:68 (po 20 minutach Stal wygrywała 44:26). Stal do sukcesu poprowadził duet Michel Ansley (21 pkt i 6 zbiórek) i debiutujący Tony Akins (18 pkt i 3 zbiórki), który sezon rozpoczął w Zniczu Jarosław.

W Zgorzelcu po dwóch kwartach nieoczekiwanie górą byli goście - przedostatni zespół tabeli DBE Unia Tarnów (24:2Cool. Ostatecznie gospodarze wygrali 69:53 dzięki agresywnej obronie w drugiej części spotkania. 19 punktów i siedem asyst miał rozgrywający Andres Rodriguez.

W poniedziałek odbędzie się we Wrocławiu mecz Bergsona z Polonią SPEC Warszawa, a w styczniu ostatnie spotkanie tej kolejki Anwil Włocławek - Polpak Świecie. Obydwa zostały przełożone z soboty z powodu żałoby po tragedii, do której doszło w kopalni Halemba.